Ayaklı Reklam Panosu

Bender Reklam

Ayaklı Reklam Panosu

Firma, kampanya ya da küçük işletmeleri tanıtan sokak reklam mecralarından birisi ise afyonda ayaklı reklam panosudur. Ayaklı reklam panoları şekil ve boyut kapsamından pek çok çeşide sahip olmaktadır. Tekli veya çiftli ayaklara sahiplerdir. Özellikle özel günlerde firmalar tarafından sıklıkla tercih edilen tanıtım mecralarından biridir. 

15E382 C3611055Fb3E49A9B4F5559Cfb9E3012 Mv2
Bender Reklam

Ayaklı Reklam Panosu Referanslarımız

Ayaklı Reklam Panosu Nedir?

Firma, kampanya ya da küçük işletmeleri tanıtan sokak reklam mecralarından birisi ise afyonda ayaklı reklam panosudur. Ayaklı reklam panoları şekil ve boyut kapsamından pek çok çeşide sahip olmaktadır. Tekli veya çiftli ayaklara sahiplerdir. Özellikle özel günlerde firmalar tarafından sıklıkla tercih edilen tanıtım mecralarından biridir. 

 

Genellikle ayak kısımında alüminyum ya da kaliteli ağaçlar kullanılmaktadır. Üst kısımları çelik, metal, alüminyum veya tahta yapısına sahip olabilmektedir. Yapısı ve türü üretilen firmaya göre değişmektedir. Afyon reklam tarafından üretilen ayaklı reklam panosunun hem baskısı hem de materyalleri oldukça kaliteli yapılardadır. Sinema salonlarında ya da iç mekanlarda tercih edilen ayaklı panolar genellikle rüzgâra ve olumsuz hava koşullarına karşı oldukça dayanıksızdır.

 

Modern alanlarda kullanılan ayaklı pano çeşitleri yağmura, kara ve güneşe karşı dayanıksız olmakla birlikte çok çabuk deforme olabilmektedir. Bu nedenle firmalar ve markalar iç mekanda kullanılmayacak ve metal yapılarda olan ayaklı reklam panolarını oldukça dayanıklı olmasını istemektedir. Bu sırada ise devreye iki ayak biçimine sahip olan ve olumsuz hava koşullarına dayanıklı olan ayaklı reklam panoları girmektedir. 

 

Ayaklı Reklam Panosu Nerelerde Kullanılır?

Tanıtım ya da reklam amaçlı kullanılarak müşterilerin dikkatini çekmeye yarayan ayaklı reklam panoları neredeyse heryerde karşımıza çıkmaktadır. Özellikle fuar ve AVM’lerde çok fazla tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra ayaklı reklam panoları genellikle şu gibi alanlarda kullanılmaktadır;

 

  • Kültür Merkezi; Kültür merkezinde kullanılan ayaklı reklam panoları gelecek tarihte olacak aktiviteleri ve tiyatro gibi şeyleri tanıtmaktadır. Genellikle tahta yapılarda olan ayaklı reklam panoları tercih edilmektedir.

 

  • Sinema Salonu; Ayaklı reklam panolarını en çok sinemalarda görmek mümkündür. Bir film tanıtımını yapan ayaklı reklam panoları sinema salonundaki kişileri bilgilendirmek amaçlı kullanılmaktadır. Genellikle üzerinde film hakkında olan saat ve gün tarihleri bulunmaktadır.

 

  • Cafe ve Restoranlarda; Cafe ve restoranların bar kısımında veya karşısında ayaklı reklam panolarını görmek mümkündür. Burada bulunan ayaklı reklam panoları üzerinde menü çeşitleri bulunmaktadır. Bunun yanı sıra varsa kampanyalarda mevcuttur. Bu kampanyalar ve baskılar ise panonun üretildiği firma üstlenmektedir. Afyon reklam baskı konusunda kendini ön plana çıkararak müşteriler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

 

Ayaklı Reklam Panosu Türleri Nelerdir?

Ayaklı reklam panolarının birden fazla çeşidi bulunmaktadır. Bu çeşitler boy ve ebat gibi farklılıkların yanı sıra özellikler nedeniyle de çeşitlere ayrılmaktadır. Peki ayaklı reklam panosu türleri nelerdir? En çok tercih edilen ayaklı reklam panolarından bazıları ise şu şekildedir;

 

  • Yarım Ayak Afiş Stant Pano; Tek ve çift yönlülerdir. Tekerlekli türleri sıklıkla tercih edilsede tekerleksiz çeşitleri de mevcuttur.

 

  • Dinamik Poster Pano; Genellikle modern iç mekanlarda tercih edilmektedir. Açmak ve kapatmak için çerçeveleri mevcuttur.

 

  • Sürgülü Poster Stand; Dekoratif yönüyle dikkatleri üzerine çeken sürgülü posterler ekonomik bir üründür. Genellikle gümüş rengine sahip olan sürgülü posterler tek ya da çift yönlü olarak kullanılmaktadır.