Kiosk

Bender Reklam

Kiosk

Türkçe’de köşk, İngilizce’de büfe anlamına gelen kioks yeni kimlik işlemlerinde sıkça kullanılmaktadır. Özel olarak tasarlanan Afyon’da kiokslar, kabin içerisinde endüstriyel bilgisayar koyulması ile meydana getirilmiştir. Özel klavyeli ya da dokunmatik ekranlı olarak dizayn edilmiştir. Kiokslar insan hayatını kolaylaştıran teknolojik ürünler arasında yer alır.

Kiosk 26

Kioks Nedir?

Türkçe’de köşk, İngilizce’de büfe anlamına gelen kioks yeni kimlik işlemlerinde sıkça kullanılmaktadır. Özel olarak tasarlanan Afyon’da kiokslar, kabin içerisinde endüstriyel bilgisayar koyulması ile meydana getirilmiştir. Özel klavyeli ya da dokunmatik ekranlı olarak dizayn edilmiştir. Kiokslar insan hayatını kolaylaştıran teknolojik ürünler arasında yer alır.

Afyonda Kiokslar, bilgisayar sistemi, monitör, ek donanım ve kabinden oluşmaktadır. Her parçanın kendine ait özelliği bulunur. Kioks yazılımları da kullanılış amacına göre farklı şekillerde üretilir. Bu sayede kioks cihanızınız istediğiniz yapıya dönüşerek ihtiyaçlarınıza karşılık verebilmektedir. Kioks yazılımları, dokunmatik ekran ve ek donanımları destekleyecek biçimde özel olarak üretilir. Klasik yazılımlar baz alındığında ekran daha büyük tasarlanmalıdır. Aynı zamanda kullanıcıdan alınması gereken bilgiler ekran klavyesi üzerinden halledilmektedir.

Kurulumunun kolay olması sebebiyle dilediğiniz her yere kioks yerleştirmeniz mümkündür. Afyon reklam, veri toplama aracı olarak pek çok alanda sıkça kullanılmaktadır. Personel masrafı açısından da tasarruf sağlayan kiokslar personelin işlem süresine harcadığı zamanın yarısından fazla tasarruf sağlamaktadır. Kurum ve kuruluşlarda birçok avantaj sağlayan kiokslar gün geçtikçe kullanım sayısı olarak hızla artış göstermektedir. Kullanıcıların işlem süresini kısaltması ve kaliteli işlem imkanı sunması nedeniyle kiokslar oldukça Afyon reklam kalitesi ile tercih edilen bir uygulama haline gelmiştir.

Kioks Kullanım Amacı Nelerdir?

Kioks cihazları kullanımında en büyük avantaj, bir kurumda çalışan işçilerin iş yükünü hafifletmektir. Herkese açık bir alanda, bilgi verme amacıyla yer alan kioks cihazları işlemleri hızlandırır. Buna ek olarak, özel kurum ve kuruluşlarda, borç ve fatura ödeme veya sorgulama işlemlerinde de sıkça kullanılıyor. Kioks üzerinden doğrudan ürün dağıtım hizmeti de kolayca verilebiliyor. Böylelikle son derece kullanışlı bu uygulama zamandan tasarruf edilmesini sağlıyor. Kiokslarda bilet veya jeton alma gibi dağıtım işlemlerini de rahatlıkla gerçekleştirmeniz mümkündür. Cihazlar, firmalar tarafından pazarlama, Afyon reklam ve satış amaçlı her zaman kullanılabilirler.

 

Kioks Yapısal Özellikleri Nelerdir?

Çeşitli donanımlara ait kiokslar farklı ve her bileşenleri ile kendine özgü her yapıya özel teknolojik özellikler taşımaktadır.

  • Bilgisayar Sistemi: İçlerinde mini bilgisayarlar bulunan kiokslar belirli yazılımlar ile çalışmaktadır.
  • Kioks Kabini: Kioks kabinleri kullanılacağı konuma ya da amaca göre değişiklik gösterir. Standart kalıplarda üretildiği gibi özel boyutlarda da kioks üretimi yapılmaktadır.
  • Kioks Yazılımı: Kioks yazılımları kullanılış amacına göre özel olarak tasarlanır. Bu şekilde kioks cihazınız istediğiniz yapıya dönüşmüş şekilde ihtiyacınıza göre karşılık verir. Klasik yazılımlar baz alındığında ekranlar çok daha büyük dizayn edilip, kullanıcıdan alınması gereken bilgiler ekran klavyesi üzerinden kolayca halledilir.
  • Monitör: İşlevsellik anlamında mönitör parçası kioksun olmazsa olmazıdır. LCD ekran ile dokunmatik özelliği bir arada taşıyan kiokslar dokunmatik teknolojisi ile kolaylık sağlar.
  • Barkod Okuyucu: Kioks cihazına entegre edilen barkod okuyucu ile kullanıcılardan alınan herhangi bir veri girişi kolaylaşır.