Transparan Baskı

Bender Reklam

Transparan Baskı

Transparan baskı, baskı cam üzerinde mağaza vitrinlerinde vitrindeki ürünlerinde üzerini kapatsa dahi arkasını göstermesini sağlayan dijital baskı türüdür. Halk arasında transparan folyo olarakta adlandırılır. Uygulaması çok zor olmasına rağmen Afyon reklam tecrübesi ile cam üzerinde çeşitli şık tasarımlar yapılabilir.

Seffaf Folyo Baski Kullanim Alanlari
Bender Reklam

Transparan Baskı Referanslarımız

Transparan Baskı Nedir?

Transparan baskı, baskı cam üzerinde mağaza vitrinlerinde vitrindeki ürünlerinde üzerini kapatsa dahi arkasını göstermesini sağlayan dijital baskı türüdür. Halk arasında transparan folyo olarakta adlandırılır. Uygulaması çok zor olmasına rağmen Afyon reklam tecrübesi ile cam üzerinde çeşitli şık tasarımlar yapılabilir.

 

Transparan baskı, adından da anlaşılacağı gibi baskının şeffaf olanıdır. Kendinden yapışkanlı olan bir ürün olduğundan baskı uygulandığı alanda güzel görüntüsünün yanı sıra kaliteli olması ile de dikkat çekmektedir ve tercih edilmektedir. Transparan baskı sayesinde yüksek gelirler elde edilebilir çünkü aynı zamanda dekoratif bir cam filmi olarak da kullanılmaktadır. Üstelik transparan baskı ulaşılması zor olan cephelerde dahi ters baskı ile vinç kullanılmadan uygulama imkanı sağlamaktadır. Transparan baskılar su ve güneş gibi dış etkenlere dayanıklı bir yapıya sahiptir.

 

Transparan Baskı Nasıl Yapılır?

Transparan baskıda grafik tasarımı yapılmış çalışma makinaya gönderilir. Şeffaf folyoya dijital baskı ters baskı olarak kolayca yapılır. Ardından yüksek kalitedeki imajlar yüksek çözünürlüklü makinalarda basılır. Yakın mesafeden bakıldığında hatasız ve fotoğraf kalitesinde olduğu kolayca görülebilir. Ortalama 3 saat kadar dinlendirildikten sonra kolay bir şekilde uygulamaya hazırdır.

 

Şeffaf baskı içeri kısımdan yapıştırılır. Afyon transparan baskı uygulamasında ne tür mürekkep kullanılmaktadır? Folyo baskı bir dış mekan ürünü olmakta ve bu nedenle solvent özlü, solvent boya formatına uygun makinalarda püskürtme sistemiyle basılır. Transparan baskı özellikle de günümüzde dijital baskı işlemlerinde sıkça kullanılan Folyo Malzeme, PVC Türünde, arkası yapışkan olan bir baskı malzemesidir. Başka bir malzemeye ihtiyaç duymadan birçok yüzeye yapışabilmesi sayesinde her zaman tercih edilmektedir.

 

Transparan Baskı Çeşitleri Nelerdir?

Transparan folyo olarak da adlandırılan şeffaf folyo baskı çeşitleri de kendi içlerinde mat ve parlak olmak üzere iki kısıma ayrılmaktadır. Transparan baskı dijital baskı makinesinde, istenilen ölçülerde ve ebatlarda basılabilmektedir. Ayrıca folyo baskı ve opak baskı imalatı seri üretimdir ve hızlı teslimat seçeneğiyle Afyon reklam kalitesi ile alıcıya ulaşabilmektedir.

 

Transparan baskı, baskı makinesinde basılarak üretim yapılır. Aynı zamanda yırtılmaz ve sağlam bir yapıya sahiptir. Transparan baskı kullanım alanları farklılık gösteren bir baskı çeşitidir. Üzerine reklam veya kampanya yazıları basılarak her mekanda ya da alanda kullanılabilir. Hatta iç mekan dekorasyonu olarak da günümüzde sıkça tercih edilmekte ve dekorasyon amacıyla kullanılmaktadır.

 

Transparan Baskı Fiyatları

Transparan baskı fiyatları çoğunlukla ihtiyaç ve isteklere göre değişkenlik göstermektedir. Kullanım süresi uzun ve rahat olan transparan baskı, diğer baskılara göre daha çok tercih edilmektedir. Arka yüzeyinin yapışkan olmasından dolayı sıklıkla tercih edilen transparan baskı ürününe sahip olmak için doğru adresi tercih etmeniz gerekir. Böylelikle Afyon reklam sayesinde hem hedef kitlenize ulaşmış olacak hem de kaliteli ve uygun fiyatlara reklam ve tanıtımınızı yapmış olacaksınız.